Akademia Sztuk Walki Jonkowo serdecznie zaprasza wszystkie panie na bezpłatny cykl szkoleń z zakresu samoobrony "Jestem BOS-ka" (bezpieczna, odważna, silna). Zajęcia są prowadzone w hali sportowej Szkoły Podstawowej przy ul. ks. Hanowskiegood lutego br. Z kolei w okresie wakacyjnymtreningi odbywają się w terenie, na świeżym powietrzu w miejscach rekreacji ruchowej na terenie Jonkowa (Błonie w Jonkowie).

 

Zajęcia poprowadzi instruktor samoobrony i karate z ASW Jonkowo sensei Marek Bębenek, posiadacz stopnia mistrzowskiego 3 dan w karate kyokushin. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (w każdy wtorek i czwartek godz. 17:50-19:00) i potrwają do grudnia.Poziom zajęć dostosowany jest do możliwości i umiejętności ćwiczących. 

W tym czasie podczas łącznie kilkudziesięciu godzin zajęć praktycznych uczestniczkom będzie przekazana podstawowa wiedza dotycząca zasad samoobrony i zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. W trakcie zajęć każda z pań nabędzie umiejętności, które w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu pozwolą na zachowanie "zimnej krwi" i zapanowanie nad paniką, dadzą poczucie pewności siebie i przede wszystkim pozwolą na wyjście z opresji obronną ręką. Ideą, która przyświeca organizacji tego przedsięwzięcia, jest przede wszystkim wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa wśród kobiet.

Przedsięwzięcie adresowane jest do kobiet z Gminy Jonkowo, bez względu na wiek. Skierowane jest do uczestniczek w wieku szkolnym, młodzieży oraz osób dorosłych.

Celem projektu jest zapobieganie zachowaniom pasywnym w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, a także uświadamianie kobietom uwarunkowań generujących potencjalnie ryzyko zdarzeń. Istotnym założeniem realizacji cyklu zajęć jest wyposażenie uczestniczek w niezbędne umiejętności z zakresu samoobrony, które pozwolą im na uniknięcie konsekwencji związanych z czynnym atakiem potencjalnego napastnika i wyrobieniem reakcji obronnej w celu zabezpieczenia swojej osoby.

Jeśli chcesz poczuć się: silna, bezpieczna, samowystarczalna, poprawić swoją sprawność fizyczną i pewność siebie to te zajęcia są właśnie dla Ciebie.

Przyjdź i sprawdź. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać. Zadbaj o własne bezpieczeństwo. Ochroń się sama.

Zajęcia są prowadzone przez instruktora karate i samoobrony z wieloletnim doświadczeniem i praktyką. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Zajęcia są współfinansowane przez Gminę Jonkowo. Szczegółowe informacje dot. zajęć można uzyskać pod nr tel. 795489007.

 

Plakat zachęcający do udziału w szkoleniach w wersji dostępnej cyfrowo (plik PDF, rozmiar: 980 kB)