W sobotę 17 czerwca  2022 odbył się ósmy (VIII) Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa. W zawodach wystartowało blisko 300 osób z 21 klubów z całej Polski, w tym 3 z Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Reprezentanci Jonkowa w ostatnim starcie przed wakacyjną przerwą spisali się na medal przywożąc z turnieju 2 krążki.

 

Zawodnicy ASW Jonkowo jak zwykle nie zawiedli pokazując prawdziwego ducha walki i zostawiając serce na macie. Złoto dla Jonkowa w kategorii kumite (walki) kobiet przywiozła Maja Werner, która zdecydowanie wygrała wszystkie cztery walki w swojej kategorii wiekowej. Była to jedna z najbardziej obsadzonych kategorii, także droga do złota nie była łatwa. Srebro zdobyła Aleksandra Adamiak w kategorii kumite seniorki. Tym razem szczęścia zabrakło senpai Marcie Zaniewskiej, która przegrała swoją walkę. Zdobyła za to cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Już samo wyjście na matę i dział w zawodach jest sukcesem i walką z własnymi słabościami. Nie każdy jest na to gotowy. Dlatego też wielkie gratulacje nalezą się wszystkim zawodnikom. 

Dziękujemy rodzicom i kibicom za głośny doping i zaangażowanie. Po raz kolejny reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo zaznaczyli swoją obecność na sportowej mapie Polski, tym samym promując naszą Gminę i region w kraju. Specjalne podziękowania kierujemy dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie i Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie za wsparcie, dzięki któremu możliwy był udział naszych zawodników w tym turnieju. Zawodnicy ASW Jonkowo nie zwalniają tempa szykując się do letniego obozu karate oraz egzamin na kolejne wyższe stopnie wtajemniczenia w karate. Do rywalizacji sportowej i kolejnych startów w turniejach ogólnopolskich powrócą po wakacyjnej przerwie.

Tych wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej, poprawić kondycję i samopoczucie zapraszamy do aktywnego spędzania czasu poprzez treningi karate kyokushin w Akademii Sztuk Walki Jonkowo. W okresie wakacyjnym trenujemy na Błoniach w Jonkowie we wtorki  i czwartki w dwóch grupach wiekowych: 17:00-17:50 grupa dzieci do lat 8; 17:50-19:00 młodzież i dorośli oraz samoobrona dla kobiet.

Jeśli chcesz poprawić swoją koordynację ruchową, zwinność, gibkość, zwalczyć wady postawy, a do tego nauczyć się samoobrony i nabrać pewności siebie to te zajęcia są dla Ciebie. Podczas zajęć promujemy zdrowy styl życia z daleka od wszelkiego rodzaju używek oraz pozytywne zachowania w postaci szacunku do rodziców, nauczycieli i siebie nawzajem jak również dyscyplinę, samokontrolę, systematyczność oraz konsekwencję w działaniu. Dla chętnych istnieje możliwość udziału w rywalizacji sportowej, turniejach krajowych i międzynarodowych. Ćwiczący mają również możliwość zdawania na stopnie szkoleniowe kyu oraz brania udziału w obozach szkoleniowych i rożnego rodzaju imprezach organizowanych przez naszą Akademię. Specjalnie dobrane ćwiczenia dają możliwości trenowania również osobom w sile wieku chcących trenować rekreacyjnie.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.