W dniu 20 maja 2023 r. odbyły się 36 Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin we Wrocławiu. W tym największym i najważniejszym wydarzeniu sportowym w świecie karate w 2023 r. w Europie udział wzięło 750 zawodników z 26 krajów. Akademię Sztuk Walki Jonkowo i Gminę Jonkowo reprezentowała senpai Nina Zalech, która w kategorii wiekowej 10-11 lat do 30 kg zdobyła brązowy medal!

Jest to jej życiowy sukces i wielki prognostyk na przyszłość, gdyż Nina karate kyokushin trenuje dopiero dwa lata. Założony plan został zrealizowany w 100 % i do Jonkowa wracamy z medalem najważniejszej w tym roku sportowej imprezy karate w Europie. Wielkie brawa za postawę i ogromnego ducha walki dla Niny. Walkę o finał przegrała nieznacznie z zawodniczką z Mołdawii, która ostatecznie wygrała całą kategorie, zostając mistrzynią Europy. Skromność i pokora, wielki duch walki i wytrwałe dążenie do obranego celu to cechy prawdziwego karateki, które posiada Nina i myślę, że jeszcze nie raz usłyszymy o jej sportowych sukcesach - podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener ASW Jonkowo.

W tym miejscu raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie oraz Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie za finansowe wsparcie udziału naszej zawodniczki w turnieju. Dziękujemy, że jesteście z Nami.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo po raz kolejny z powodzeniem promuje nasz region i Gminę na sportowej arenie w kraju i Europie.

Trenuj z medalistami Mistrzostw Europy i dołącz do wielkiej rodziny karate. Zapraszamy na treningi w Akademii Sztuk Walki Jonkowo w każdy wtorek i czwartek w godzinach 17 00 grupa młodsza i 17 50 młodzież i dorośli. Od przyszłego tygodnia spotykamy się na Błoniach w Jonkowie. Nigdy nie jest za późno by zacząć sportową przygodę i zostać mistrzem. Do zobaczenia na treningach.