Z radością informujemy całą społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie, że dzięki zaangażowaniu dwóch Waszych kolegów z kl. VIa: Michała Markiewicza i Wiktora Snitkowskiego nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Fundacji Orange „#SuperKoderzy”!

Pomimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19 i krótkiego czasu na przygotowanie, chłopcy nakręcili nie tylko jeden filmik przewidziany regulaminem, ale i dodatkowy drugi. Filmik promuje naszą szkołę i wyjaśnia, dlaczego chcemy przystąpić do programu.

„#SuperKoderzy” to 10-miesięczny cykl zajęć dla uczniów klas 4-8. To nauka podstaw programowania, robotyki i i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy  w zespole. Uczniowie będą uczyć się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. Nowe kompetencje zyskają także nauczyciele, a szkoła otrzyma dofinansowanie na zakup sprzętów multimedialnych. Zajęcia będą prowadzone  w ramach różnych przedmiotów szkolnych. Nauczyciele nie muszą być specjalistami od technologii – przejdą cykl szkoleń przygotowujących i otrzymają pełne wsparcie edukatorów.

Jeszcze raz dziękujemy chłopcom za ich zaangażowanie i gratulujemy odniesionego sukcesu.

Opiekunowie:

Barbara Augusiewicz

Sylwia Kowitz– Łońska