Do naszej szkoły sukcesywnie dociera nowoczesny sprzęt wartości 106 000zł pozyskany w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancerarii Prezesa Rady Ministrów. Wsparcie finansowe dostaliśmy bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

 

Do tej pory otrzymaliśmy pracownię druku 3D (w tym drukarkę 3D), stację lutowniczą, zestaw do karaoke, drona, zestawy z mikrofonami nagłownymi, kierunkowym, mikroporty, statyw do aparatu i kamery, wirtulane laboratorium przedmiotowe (gogle VR), klocki konstrukcyjne, sprzęt do zajęć kulinarnych (płyty indukcyjne, opiekacze, blendery, roboty wielofunkcyjne, stolnice, deski do krojenia, miski, patelnie, wózek dwupółkowy, lodówkę), tablice suchościeralne. Do końca czerwca otrzymamy jeszcze laptop, kamerę przenośną, aparat fotograficzny, gimbal do aparatu, zestaw oświetleniowy, nagłośnienie Power Dynamics, stoły i krzesła z regulowaną wysokością.

Dzięki pozyskanemu sprzętowi będziemy mogli rozwijać w naszych uczniach kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka), sprzyjać rozwojowi ich talentów i rozwijaniu zainteresowań na zajęciach lekcyjnych jak również na zajęciach dodatkowych, np. kółko fotograficzno – regionalne, informatyczne, kulinarne, filmowe, techniczne. Uczniowie będą się uczyć poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności niezbędne w szybko rozwijającym się świecie cyfryzacji.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie

Małgorzata Świderska