IKO Kyokushinkaikan stworzona przez Sosai Masutatsu Oyamę a obecnie kierowana przez Kancho Shokei Matsui, jest oryginalną, najliczniejszą, charakteryzującą się najwyższymi standardami organizacją wyznaczającą trendy w świecie sztuk walki. Na stopnie mistrzowskie w Kyokushinkaikan pracuje się długie lata a ich wartość jest bezdyskusyjnym wzorem powszechnie uznanym na świecie.

 

W 2023 roku obchodzona jest setna rocznica urodzin twórcy karate kyokushin Sosai Masutatsu Oyamy. Z tej okazji przez cały rok odbywają się imprezy okolicznościowe. Najważniejszą z nich były 13 Mistrzostwa Świata Open Karate, które odbyły się 17-19.11.2023 w Tokio Metropolitan Gymnasium. W ostatnim dniu mistrzostw na macie główniej zawodów odbył się pokaz 200 posiadaczy mistrzowskich stopni, czarnych pasów, Branch Chief i Dojo Operatorów z całego świata.

Wśród uczestników pokazu był sensei Marek Bębenek, który reprezentował Akademię Sztuk Walki Jonkowo. Bezpośrednio po turnieju trener ASW Jonkowo uczestniczył w międzynarodowym obozie na górze Mitsumine w terminie 20-22.11.2023, w którym udział wzięło blisko 100 karateków z całego świata. Od roku 1965 odbywają się tam coroczne zimowe obozy.

Podczas trzydniowego obozu przeprowadzony został egzamin na wyższe stopnie mistrzowskie, do którego z powodzeniem przystąpił sensei Marek Bębenek, uzyskując stopień 4 dan w karate kyokushin. Po zakończeniu obozu była okazja do regeneracji i odkrywania uroków Kraju Kwitnącej Wiśni oraz trenowania karate w japońskim dojo.

Kilka tysięcy kilometrów przebytych najszybszym japońskim pociągiem shinkansenem i kilkaset pieszo. Tokio, Kioto, Hiroshima, Nagasaki, Fukouka, Okayama, Himeji – to tylko najważniejsze z wielu punktów na trasie podróży. W każdym z tych miejsc Akademia Sztuk Walki Jonkowo zaakcentowała swoją obecność. Do wielu miejsc, ponad tysiącletnich zabytkowych świątyń, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO dotarła flaga Polski i Akademii Sztuk Walki Jonkowo, w tym do podnóża świętej góry Japończyków – Fuji. Tu też usłyszeli o nas i naszej Gminie.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ