Karatecy z Jonkowa udanie rozpoczęli sezon startowy w 2023 roku. Z mistrzostw województwa w Węgorzewie, które odbyły się w dniu 25 lutego wrócili z 6 medalami!  Udział w turnieju wzięło blisko 240 zawodników z 11 klubów, w tym 8 reprezentantów Akademii Sztuk Walki Jonkowo.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Maja Werner, która w finale pokonała swoją klubową koleżankę Ninę Zalech. Srebro wywalczyła również Aleksandra Adamiak w kategorii seniorek, brązowe medale zdobyli: Jakub Januszewski, dla którego był to pierwszy start na zawodach, Joanna Zalech i Iga Kurowska. Tym razem bez medali, ale z cennym doświadczeniem wracają Filip Kurowski i Marta Zaniewska. Gratulacje dla wszystkich zawodników za wielkiego ducha walki i serce do karate.  Rodzicom i kibicom dziękujemy za głośny doping, Tym samym reprezentacji Jonkowa z przytupem weszli w nowy sezon startowy, który będzie obfitował w liczne wydarzenia sportowe – podsumowuje trener karateków z Akademii Sztuk Walki Jonkowo, sensei Marek Bębenek.

"Prawdziwymi zwycięzcami są Ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego" –te słowa legendarnego twórcy karate kyokushin, Masutatsu Oyamy, wciąż są aktualne. Już sam fakt wyjścia do walki na matę, stawienie czoła przeciwnikowi, ale przede wszystkim własnym słabościom sprawia, że każdy z zawodników jest zwycięzcą.

Tych wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej, poprawić kondycję i samopoczucie zapraszamy do aktywnego spędzania czasu poprzez treningi karate kyokushin w Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Trenujemy w Szkole Podstawowej w Jonkowie we wtorki  i czwartki w dwóch grupach wiekowych: 17:00-17:50 grupa dzieci do lat 8; 17:50-19:00 młodzież i dorośli oraz samoobrona dla kobiet.