Sobota dla zawodniczek Akademii Sztuk Walki Jonkowo była pełna emocji i wrażeń. Dziewczyny z Jonkowa spisały się na medal. I to dosłownie.

 

Wszystkie reprezentantki Jonkowa stanęły na podium podczas międzynarodowego turnieju karate kyokushin IKO Polish Open 2022, które odbyły się w dniu 21.05.2022 r. w Ostródzie. Medale w swoich konkurencjach wywalczyły:

  • Maja Werner  - 3 miejsce
  • Nina Zalech  - 3 miejsce
  • Joanna Zalech  - 2 miejsce
  • Aleksandra Adamiak  - 3 miejsce

 

Jest to powód do dumy i radości. Tym bardziej, że był to pierwszy start dla naszychzawodników i to od razu w tak dużym i prestiżowymturnieju, w którym udział wzięło 544 zawodników z 46 klubów z takich krajów jak Finlandia, Austria, Czechy, Japonia, Ukraina i oczywiście z Polski. Drużynowo Akademia Sztuk Walki Jonkowo uplasowała się na 31 miejscu spośród 45 klubów z Polski i zagranicy, które wzięły udział w turnieju – podsumowuje trener zawodników, sensei Marek Bębenek.

Na 5 matach rywalizowała czołówka zawodników karate, którzy ten turniej traktowali jako sprawdzian przed mistrzostwami Europy.Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Senator Bogusława Orzechowska.

Spośród 544 zawodników karateczki z ASW Jonkowo spisały się znakomicie. Dziewczyny pokazały prawdziwego ducha walki i serce do karate. Kolejny start reprezentantów Akademii Sztuk Walki Jonkowo planowany jest w październiku.

Wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w sztuce walki karate zapraszamy serdecznie na treningi do Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Ty też możesz zostać mistrzem karate.

Aktualnie treningi odbywają się na Błoniach w Jonkowie we wtorki i czwartki w godzinach 17:00 grupa młodsza i 17:50 młodzież i dorośli oraz Samoobrona dla kobiet. Szczegóły znajdują się na profilu Klubu na facebook.com

Serdeczne podziękowania Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa dla: Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie i firmy RogTig Rafał Rogala, dzięki którym możliwy był udział naszych zawodników w turnieju. Dziękujemy, że jesteście z Nami.

Sport - zasady - wychowanie - dyscyplina - edukacja i pasja. To wszytko znajdziesz w naszej Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Dołącz do nas.

 

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w GALERII