Wiosna jest zwykle w Teatrze Węgajty sezonem otwartości, nowości, pleneru, niespodziewanych spotkań. Chcemy organizacyjnie wychodzić temu naprzeciw. Ludziom łatwiej do nas zajrzeć, mamy więc nadzieję, że poszerzą się kręgi widzów, że teatr będzie dostępny na nowy sposób, dotąd jeszcze nie praktykowany. Zwykle o tej porze roku trafiają tu różni artyści wędrowni. Tym razem dość niespodziewanie zapowiedział swój przyjazd Robert Jakobsson, z legendarnym Teatrem Albatross (Szwecja). 

 

Kalendarz:

  • 23.03., godz. 17.00 w Teatrze Węgajty. Tango. Ballada o Edku wg Mrożka (Teatr Potrzebny Węgajty-Jonkowo),
  • 1.04., godz. 19.00, Dziadówek k. Wiżajn. Zajście wielkanocne (Inna Szkoła Teatralna),
  • 22.04., godz. 10.00, Szkoła Podstawowa we Wrzesinie. In the Shadow of Hatred there Grow Flowers (Teatr Albatross),
  • 23.04., godz. 18.00 w Teatrze Węgajty. The Song of the Forest  (Teatr Albatross),
  • 2.05., godz. 18.00 przy Teatrze Węgajty. Performans leśny (grupa warsztatowa “Święto wiosny”),
  • 31.05./1.06. w Teatrze Węgajty. Bazar Convivo.

 

Więcej o pokazach:

Wiosnę w Teatrze Węgajty zaczniemy od długo już oczekiwanej premiery, spektaklu, nad którym pracujemy z zespołem złożonym z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, z udziałem dwójki adeptów “z zewnątrz”, z Kasią Skobejko i Wojtkiem Marczakiem. Będzie to “Tango. Ballada o Edku”. W tytułowej roli Jan Jendrycki, który w tym sezonie będzie miał benefis – jubileusz pracy aktorskiej.

Tango. Ballada o Edku wg Mrożka –  spektakl Teatru Potrzebnego Węgajty-Jonkowo, inscenizacja: Wacław Sobaszek. 23.04., godz. 17.00

1 kwietnia o godzinie 19.00 zapraszamy na Zajście wielkanocne do Dziadówka na Suwalszczyźnie, gdzie grupa warsztatowa Innej Szkoły Teatralnej pokaże swój spektakl*.

22 - 23 kwietnia. Spotkanie z Teatrem Albatross. Będzie ono miało dwie części. W poniedziałek 22-go kwietnia w szkole we Wrzesinie nasi goście pokażą spektakl In the Shadow of Hatred there Grow Flowers, nawiązujący do tematyki Holocaustu.

Następnego dnia w Teatrze Węgajty: The Song of the Forest – spektakl  Teatru Albatross, teksty: Robert Jakobsson, Marie Hässler,Thomas Tidholm, scenografia: Åsa Lieberath, Nixie Orvoën, Rebecca Lång. 

The Song of the Forest jest spektaklem mówiącym o katastrofie ekologicznej. Poświęcony problemowi przełowienia w oceanach, powstał jako owoc pobytu  Albatrossa w Afryce. Będziemy mieli okazję zobaczyć o tym dokumentalny film oraz uczestniczyć w rozmowie z zespołem. Początek spektaklu godzina 18.00

2.05., godz. 18.00. Performans leśny – w formie drogi przez las okalający Teatr, z udziałem grupy warsztatowej “Święta wiosny”, inscenizacja: Wacław Sobaszek

30.05., od godz. 17.00. Bazar Convivo – artystyczny wielogłos poświęcony sztuce nie-wykluczającej...(program w przygotowaniu)

 

Zapraszamy!