Konkretnie chodzi o siłownię plenerową, z której korzystałaby tutejsza młodzież. Zdobycie środków na ten cel zależy od wyników głosowania internetowego.

 

Powiat bierze udział w konkursie „Sportowo Kulturalnie Lokalnie” organizowanym przez Fundację LOTTO. Właśnie zakończył się pierwszy etap, w którym zespół ekspertów dokonał oceny merytorycznej wniosków. Projekt przygotowany przez Powiat znalazł się wśród 89 wybranych wniosków w kraju i jako jeden z sześciu w województwie warmińsko-mazurskim. Szanse są więc duże.

- Przy Zespole Szkół w Dobrym Mieście jest pusty plac, który chcielibyśmy tak zagospodarować, by służył dzieciom i młodzieży – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Dziewięć lat temu wybudowaliśmy tu nową halę sportową, w 2021 roku zmodernizowaliśmy bieżnię lekkoatletyczną. Z tej infrastruktury korzystają głównie uczniowie Zespołu Szkół, Zespołu Szkół Rolniczych oraz Klub Sportowy Jelonki. Siłownia plenerowa to kolejny krok do stworzenia młodzieży alternatywy i zachęcenia do odejścia od siedzącego trybu życia. W Dobrym Mieście jest wielu zdolnych młodych ludzi, którzy chętnie rozwijaliby sportowe pasje, potrzebują jednak do tego wsparcia, a nim ma być planowana przez nas siłownia napowietrzna

Projekt stworzony przez samorząd powiatowy kosztowałby prawie 119 tys. zł. Jest szansa na zdobycie nawet 80% tej kwoty. Jeśli środki uda się pozyskać, siłownia byłaby gotowa na początku kolejnego roku szkolnego. Znalazłyby się w niej m.in. street workout, wahadło, biegacz i twister, urządzenie do wyciskania na siedząco z wyciągiem górnym, orbitrek wolnostojący, narciarz, urządzenie do wyciskania na siedząco z prasą ręczną i prasą nożną, odwodziciel i steper, wioślarz wolnostojący oraz drabinka. Wokół zostałaby zasiana trawa.

Jak można pomóc? Przez stronę www.gramywygywamy.pl gracze Totalizatora Sportowego mogą oddać swój głos na projekt siłowni. Głosowanie trwa do 18 września. Wyniki będą znane pod koniec miesiąca.