Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Samorządu Warmińsko-Mazurskiego informuje,  że tegoroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbędzie się 17 września na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznego w Olsztynku.

 

Dożynki to największe w roku święto rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu, które od wieków zakorzenione jest w naszej tradycji. Obchodzone tuż po zakończeniu najważniejszych prac polowych i zebraniu wszystkich plonów, stanowią centralny punkt roku, oczekiwany z nadzieją i troską. To również niezwykle radosny obrzęd zakończenia żniw.

Od zawsze podstawowym akcentem dożynek było składanie wieńca symbolizującego trud żniwiarzy. Nawiązując do tych wielopokoleniowych tradycji, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego corocznie podczas uroczystości organizuje konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.

W związku z powyższym, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach dziękczynienia za plony oraz zachęcam do wzięcia udziału w konkursie na Najładniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronach www.warminsko-mazurskie.ksow.pl oraz www.warmia.mazury.pl.

 

Zgłoszenia należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 12 września 2023 r. do godziny 15.00 na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa
ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn
lub elektronicznie na adres e-mail Departamentu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Załącznik

Pismo  Dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa (plik PDF, rozmiar: 83 kB)