Gmina Jonkowo przypomina o możliwości zgłaszania się do Programu Stypendialnego Horyzonty przez ósmoklasistów Szkół Podstawowych w Jonkowie. Rekrutacja trwa do 31 marca.

 

Program Stypendialny Horyzonty realizowany jest przez Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego oraz Fundację Rodziny Staraków. To wsparcie umożliwiające naukę w wybranych liceach i technikach w jednym z 8 miast w Polsce.  

Program Stypendialny Horyzonty realizowany jest od 2010 roku, czekamy więc na 14 rocznik stypendystów i stypendystek. Mamy za sobą lata doświadczeń oraz zaangażowaną i kompetentną kadrę. Ponadto regulamin stypendium został zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Trwałość programu, budowane w nim więzi, profesjonalny zespół i eksperckie wsparcie to gwarancja, że młodzież, która trafia do Fundacji EFC, będzie w dobrych rękach.

Horyzonty to przede wszystkim stypendium naukowe, ale również wsparcie finansowe, bez którego realizacja aspiracji i marzeń wielu uczniów i uczennic nie byłaby możliwa. Podstawę stanowi pokrycie kosztów mieszkania w bursie lub internacie, które stanowią bezpieczną przestrzeń do życia i nauki. Pracujemy z placówkami, w których wiemy, że jakość opieki, wyżywienia i warunki mieszkaniowe są na wysokim poziomie, ale w których znajduje się także miejsce na rozwój osobisty i wypoczynek. Pokrywamy także koszty komunikacji miejskiej, zajęć językowych, wspólnych wyjazdów na wakacje i ferie, dofinansowujemy wycieczki szkolne.

Stypendium to jednak także przyjaźnie na lata, doświadczenie życia w dużym mieście pełnym możliwości, wspólne działania młodzieży na rzecz innych. Jeśli dla naszych podopiecznych nowa rzeczywistość stanowi wyzwanie, mogą liczyć na wsparcie koleżanek i kolegów, koordynatorów i koordynatorek regionalnych oraz psycholożek Fundacji. Towarzyszymy stypendystom i stypendystkom w rozwoju, pracując metodątutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju, finansując realizację dodatkowych zajęć i zainteresowań. Możliwości jest wiele, a kształt oferowanego wsparcia zależy od potrzeb i dążeń. 

Stąd hasło programu – wiele dróg, jedno stypendium. Zawiera się w nim uważność na indywidualne potrzeby, na pytania o to, jaką drogę wybrać, jak wkraczać w dorosłość i jak poszukiwać szczęścia.
Nie każdy wie, w jakim chce zmierzać kierunku – Program Stypendialny Horyzonty to miejsce, w którym można ten kierunek odnaleźć, sprawdzić i zmienić lub obrać stały kurs.

 

Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

  • Pokrywamypełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
  • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
  • Wiemy, żeznajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
  • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.

Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

Nasze zaproszenie kierujemy do uczniów klas 8, kończących w tym roku szkołę podstawową, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w ich rodzinach nie przekracza 1900 złotych netto na osobę. Wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 15 liceów i techników, z którymi Fundacja EFC współpracuje w 8 miastach.

 

Rekrutacja trwa do 31 marca! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

Zachęcamy do kontaktu z Iwoną Konopka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 606 770 362), naszą koordynatorka regionalną, która pozostaje do Państwa dyspozycji w razie dodatkowych pytań.