Osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punków szczepień będą mogły skorzystać w Gminie Jonkowo ze specjalnego transportu. Już w piątek (15 stycznia) zaczęła działać specjalna infolinia.


Polecenie organizacji transportu wydał wojewoda warmińsko-mazurski. Zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez Urząd Wojewódzki w Olsztynie osoby, które będą mogły skorzystać z tego rozwiązania powinny mieć aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z tymi schorzeniami.
Infolinia skierowana do osób zainteresowanych skorzystaniem z transportu będzie działać pod numerem telefonu 89 670-69-11. Będzie czynna wyłącznie w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:00.
Aby zgłosić potrzebę skorzystania z transportu zorganizowanego przez Gminę Jonkowo, osoby legitymujące się wcześniej wspomnianymi dokumentami, po umówieniu terminu i godziny szczepienia w wyznaczonym punkcie szczepień, powinny zadzwonić pod numer infolinii. Tam należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu kontaktowego, nr orzeczenia o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio nr legitymacji inwalidzkiej dla tych schorzeń.
Osobie przyjmującej zgłoszenie należy podać także termin i godzinę szczepienia oraz adres właściwego punktu szczepień, do którego osoba zainteresowana ma zostać dowieziona (preferowany punkt szczepień NZOZ im. RYDYGIERA w Jonkowie).


Uwaga: na wskazany nr infolinii nie należy dzwonić przed umówieniem wizyty w punkcie szczepień. Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na 2 dni przed dniem szczepienia.


Koszt organizacji transportu w 20 proc. pokrywany jest przez gminę Jonkowo 80 proc. ma pochodzić z budżetu państwa.
Urząd Gminy w Jonkowie informuję, iż do kontaktu w sprawie szczepień zostały wyznaczone następujące osoby:

 1. W zakresie pomocy w transporcie do punktów szczepień:
  1. Arkadiusz Adamkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
   • tel. 605 949 500 lub 89 670 69 28 lub 89 670 69 11 wew. 39.
  2. Mariusz Stachyra, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
   • tel. 725 505 054 lub 89 650 51 57 lub 89 670 69 11 wew. 63.
 2. W zakresie prowadzenia kampanii informacyjnej oraz zapisów na transport:
  1. Beata Cicha, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
   • tel. 89 670 69 11
  2. Estera Dąbek-Witos, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
   • tel. 89 670 69 11 wew. 11.