W związku z wejściem w życie  Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2236), informujemy, iż Gmina Jonkowo przystąpiła do zadania sprzedaży węgla dla mieszkańców.

 

Mieszkańcy Gminy  Jonkowo zainteresowani kupnem węgla, zobowiązani są do złożenia wniosku o zakup preferencyjny - wzór w załączeniu. Wniosek należy składać do 30 listopada 2022 r.:

  • osobiście lub pocztą tradycyjną – do Urzędu Gminy Jonkowo, ul. Klonowa 2, 11-042 Jonkowo,
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym, w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).

Według ustawy, węgiel po preferencyjnych cenach będzie przysługiwał osobom, które spełniają warunki uprawniające do przyznania tzw. dodatku węglowego.

Warunki zakupu preferencyjnego przedstawiają się następująco:

  • Przewidywane ilości możliwe do zakupienia przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego – maksymalnie 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r. oraz maksymalnie 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r.
  • Cena węgla wyniesie nie więcej jak 2000 zł brutto.
  • Do ceny węgla nie jest wliczony koszt transportu paliwa stałego z miejsca składowania w gminie do gospodarstwa domowego.

Z uwagi na fakt, iż przepisy nie przewidują możliwości dokonania przez Gminę swobodnego wyboru miejsca zakupu węgla w ramach ceny preferencyjnej, Gmina Jonkowo nie odpowiada za jego jakość.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 89 670-69-28.

 

Załączniki:

Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego (plik PDF, rozmiar: 103 kB)