Dziś jest , r.
giweather joomla module

Piątego kwietnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie wójt Wojciech Giecko podpisał porozumienie w sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 527 i drogi powiatowej nr 1203N. 

 

20180413 01

- Inwestycje drogowe to bardzo istotny dla samorządu temat - mówił podczas spotkania marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. - W ramach RPO na działania związane z infrastrukturą drogową o znaczeniu regionalnym przeznaczonych jest blisko pół miliarda złotych. W naszym budżecie przeznaczamy ponadto co roku ponad 230 mln zł. 

Budowa nowego ronda znacznie poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 527 i drogi powiatowej nr 1203N w kierunku na Jonkowo. Koszt inwestycji wynosi ok. 1,8 mln zł, z czego 700 tys. zł to dotacja samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. Inwestycja związana jest z budową ciągu dróg trzeciorzędnych ulic Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza wraz z odcinkiem drogi w gminie Gietrzwałd, jako połączenia drogi wojewódzkiej 527 z drogą krajową nr 16 – węzeł Olsztyn Zachód – część 5: rondo na terenie gminy Jonkowo.

 Na zdjęciu poniżej miejsce, w którym powstanie rondo. 

20180413 02