Dziś jest , r.
giweather joomla module

W dniu 30 września 2017 r. w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej, w którym udział wzięło blisko 250 zawodników z 24 klubów w tym z Rosji i Białorusi. Akademię Sztuk Walki Jonkowo reprezentowało sześcioro zawodników: Amelia Kurylak, Patrycja Block, Jakub Smoliński, Jakub Grabkowski, Filip Zakrzewski i Maksymilian Penger. Karatecy z Jonkowa spisali się na 5 zdobywając łącznie 5 medali: 2 złote i 3 srebrne.

20171006 01Na najwyższym stopniu podium stanęły Patrycja Block i Amelia Kurylak. O ile Patrycja jest już doświadczoną zawodniczką to dla Amelii był to pierwszy udział w tak dużym turnieju. Amelia stoczyła dwie walki. Pierwszy pojedynek z Marleną Ochrymiuk z Białegostoku wygrała decyzją sędziów. W finale również spotkała się z reprezentantką gospodarzy. Po pierwszej rundzie potrzebna była dogrywka by wyłonić zwycięzcę. W niej lepsza była Amelia, która wygrała przez wazari (zdobywając pół punktu) po zastosowaniu kopnięcia okrężnego mawashi geri jodan i zasłużenie mogła cieszyć się ze złota. Z kolei Patrycja pierwszą walkę wygrała po akcji w ostatniej sekundzie zdobywając wazari. W finale, w niespełna pół minuty pokonała przez Ippon zawodniczkę z Białegostoku, Martynę Łuka.

Podczas turnieju najwięcej pracy miał Jakub Smoliński, który tego dnia w drodze do finału musiał stoczyć aż cztery walki. W pierwszym starciu spotkał się z Mikołajem Balickim z Białegostoku, którego pokonał już po kilkunastu minutach dwukrotnie zdobywając wazari po celnym kopnięciu maegeri jodan (kopnięcie frontalne na głowę). Kolejną walkę wygrał przez wskazanie sędziów. Półfinałowa walka również należała do Jakuba, który powtórzył scenariusz z pierwszego pojedynku wygrywając przez Ippon. Jakub z każdą walką rozkręcał się coraz bardziej, ale w finale musiał uznać wyższość rywala. Przegrał przez wazari z Jakubem Olszewskim z Białegostoku i ostatecznie cieszył się ze srebrnego medalu. To wielki sukces młodego zawodnika z Jonkowa, który zaliczył świetny debiut w turnieju rangi międzynarodowej. Jeśli będzie rozwijał się w takim tempie jak dotychczas, pracował wytrwale z taką determinacją i ambicją, to usłyszymy o nim jeszcze nie raz - podsumowuje występ Jakuba sensei Marek Bębenek, trener zawodników.

Kolejny reprezentant ASW Jonkowo, Jakub Grabkowski, zdobył srebro. W pierwszej walce pokonał zawodnika gospodarzy przez Ippon, dwukrotnie zdobywając wazari po celnym kopnięciu na udo mawashigeri gedan. W półfinale stoczył wyrównaną walkę z zawodnikiem z Węgorzewa, Radosławem Latosińskim. Sędziowie orzekli, że lepszy w tym starciu był reprezentant Jonkowa. W finale Jakub przegrał dopiero w dogrywce z zawodnikiem z Czarnej Białostockiej, Wiktorem Radeckim.

Na drugim stopniu podium stanął również Filip Zakrzewski. W pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem ze Szczytna, Michałem Rolką. Wygrał zdecydowanie przez Ippon. Najpierw zdobył wazari po celnym kopnięciu mawashigeri jodan (kopnięcie okrężne na głowę), a kilkadziesiąt sekund później zakończył walkę przed czasem serią kopnięć na udo low kick. W finale jego rywalem był Michał Gacioch ze Szczytna. Filip pierwszy zdobył wazari, ale przeciwnik odpowiedział już kilkanaście sekund później celnym kopnięciem maegeri jodan (kopnięcie frontalne na głowę) za co otrzymał wazari. W tym momencie szanse zostały wyrównane, ale kilkadziesiąt sekund później Filip ponownie w ten sam sposób dał się zaskoczyć rywalowi, który ostatecznie wygrał przez Ippon.

Szczęścia tym razem zabrakło Maksymilianowi Penger, który już w pierwszej walce spotkał się z późniejszym  zwycięzcą całej kategorii Jakubem Kraśniakiem z Ciechanowa. Przegrał przez Ippon.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom ASW Jonkowo, którzy godnie reprezentowali nasz Klub i region. Serdeczne podziękowania kieruję również w stronę rodziców za głośny doping, którym wspierali zawodników przy macie - podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener Akademii Sztuk Walki Jonkowo.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania dla Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie oraz Urzędu Gminy w Jonkowie za finansowe wsparcie ASW Jonkowo, dzięki czemu nasi zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji sportowej.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.

GALERIA ZDJĘĆ >>