Dziś jest , r.
giweather joomla module

Rekordowa liczba 450 zawodników zrzeszonych w 40 klubach z całej Polski i 10 krajów z zagranicy: Rosji, Białorusi, Syrii, Libanu, Pakistanu, Palestyny, Kuwejtu, Francji, Iranu i Palestyny zgromadził ,,V Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Miasta Zambrowa’’, który odbył się 23 lutego 2019 r.

20190226 03Do Zambrowa udała się trzyosobowa reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo w składzie: Michalina Leszek, Filip Zakrzewski i Jakub Smoliński. By dotrzeć do strefy medalowej trzeba było stoczyć po kilka zaciętych walk. Świadczy to o dużej konkurencji i wysokim poziomie rywalizacji.

Karatecy z Jonkowa potwierdzili swoją wysoką formę zdobywając dwa złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Michalina Leszek i Filip Zakrzewski, zaś Jakub Smoliński zdobył kolejne cenne doświadczenie. Wielki wysiłek włożony w przygotowania na treningach przyniósł oczekiwane efekty. W kategorii kadetek młodszych powyżej 45 kg Michalina Leszek po trzech stoczonych walkach zajęła I miejsce. W pierwszej rundzie trafia na reprezentantkę Włocławka, Blankę Głąb, którą pokonała po niespełna 20 sekundach walki wygrywając przez Ippon (cały punkt) po serii kopnięć na udo low kick. W kolejnej fazie zawodów zmierzyła się z zawodniczką z Ciechanowa, Patrycją Jakubiak, z którą również wygrała przez Ippon po kopnięciu mawashi geri jodan (okrężne kopnięcie na głowę). Walka finałowa była bardzo zacięta i wyrównana z Gabrielą Simińską z Ciechanowa. Reprezentantka Jonkowa stanęła na wyżynach swoich możliwości i jednogłośną decyzją sędziów została mistrzynią.

Z kolei Filip Zakrzewski Filip sięgnął po złoto w kategorii kadetów do 50 kg. Pierwsza walka wygrana przez ippon z zawodnikiem z Ciechanowa Michałem Jakubiak przez mawashi geri jodan oraz serię low kick pokazała, że zawodnik Akademii Sztuk Walki Jonkowo jest tego dnia w świetnej dyspozycji. W półfinale pokonał przez ippon zawodnika ze Szczytna, Dominika Kordka. W finale nie dał z kolei szans Jakubowi Zalewskiemu z Zambrowa. Pojedynek wygrał jednogłośną decyzją sędziów stając tym samym na najwyższy stopniu podium. Na słowa uznania zasługuje postawa Jakuba Smolińskiego, który co prawda przegrał swoją walkę z reprezentantem Rosji Alanem Waszczukiem z Kaliningradu, ale swoją postawą na macie wprawił w podziw i zyskał uznanie w oczach widzów. Pomimo, iż przeciwnik Kuby górował nad nim warunkami fizycznymi, był wyższy i cięższy, pokazał wielkiego ducha walki nie oddając inicjatywy przez większość pojedynku. Dopiero w końcówce Rosjanin wykorzystał chwilę nieuwagi zawodnika z Jonkowa zdobywając dwukrotnie wazari (pół punktu) i zakończył walkę przed czasem.
Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo udziałem w tym turnieju udanie rozpoczęli sezon startowy po zimowej przerwie. Plany na 2019 r. karatecy z Jonkowa mają ambitne i myślę, że jeszcze nie raz w tym roku mile nas zaskoczą i wszyscy będziemy mogli być dumni z ich osiągnięć i wyników na arenie krajowej jak i zagranicą - podsumowuje sensei Marek Bębenek. Turniej, który przyniósł nam dwa miejsca na podium był niesamowicie waleczny i trudny. Poziom walk był bardzo wysoki, a zawodnicy pokazali wielkie serce do walki. Gratulacje dla wszystkich zawodników za wzorową postawę na macie. Po raz kolejny godnie reprezentowaliście nasz Klub i Jonkowo. Brawo dla rodziców i kibiców za głośny doping.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania za współfinansowanie udziału w turnieju dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie oraz Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com lub pod tel. 733 613 211 - sensei Marek Bębenek.

GALERIA ZDJĘĆ >>