Dziś jest , r.
giweather joomla module

Mając w pamięci ogromną radość jaka towarzyszyła wszystkim pracownikom szkoły podczas realizacji Konkursu Literackiego „Dziecięcym Piórem”, autorstwa Pani Izabeli Kędzierzawskiej, pragnę poinformować o realizacji II edycji tego konkursu.

20190130 01Tegoroczny konkurs pięknie wpisuje się w realizację jednego z kierunków nadzoru W-M Kuratora Oświaty -Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w procesie edukacji. Kompetencje językowe -zdolność wyrażania myśli, uczuć w mowie i piśmie, to przecież jedna z ośmiu kompetencji kluczowych Komisji Europejskiej, jakie należy kształcić w szkole. Konkurs autorstwa Pani Izabeli Kędzierzawskiej jest doskonałą okazją do kształtowania kompetencji językowych w atrakcyjnej formie, innej niż typowa lekcja.

Cieszymy się bardzo, że Nasz pomysł zaaprobowali i zgodzili się objąć honorowym patronatem: Wójt Gminy Jonkowo, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Radio Olsztyn.

II edycja konkursu będzie nieco różniła się od pierwszej, natomiast wierzę, że finałowe spotkanie w maju dostarczy nam podobnie jak w zeszłym roku wielu wrażeń, wzruszeń i będzie okazją do spotkania wielu ciekawych ludzi. W tym roku szczególnie zachęcamy do udziału w konkursie szkoły również z poza obszaru Gminy Jonkowo.

dyrektor szkoły

Anna Wasielewska

 

Serdecznie prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie Szkoły Podstawowej we Wrzesinie w zakładce Konkurs Literacki.