Dziś jest , r.
giweather joomla module

W dniu 12 maja 2018 r. w miejscowości Pniewy koło Poznania odbyły się "V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin".

20180521 02

W turnieju udział wzięło łącznie ponad 120 zawodników z 15 klubów z Polski, w tym m.in. z: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Kalisza, Grudziądza, Ostrołęki, Piaseczna i Jonkowa. Tym razem podczas zawodów Akademię Sztuk Walki Jonkowo i Gminę Jonkowo reprezentował Filip Zakrzewski, który w stu procentach zrealizował plan działania zostając złotym medalistą mistrzostw Wielkopolski.

Dla Filipa był to pierwszy start w bieżącym roku. Planowany udział w marcowym turnieju uniemożliwiła mu choroba. Tym bardziej do startu podchodził podwójnie zmotywowany. Już na rozgrzewce widać było determinację i skupienie reprezentanta Jonkowa, co było dobrym prognostykiem przed pojedynkiem. Wysiłek włożony podczas treningów przyniósł efekt w postaci złota. W finałowym pojedynku Filip zmierzył się z Dorianem Nowickim z Poznania. Zawodnik ASW Jonkowo bardzo dobrze zrealizował założenia taktyczne i zakończył walkę przed czasem przez Ippon (cały punkt), dwukrotnie zdobywając wazari (pół punktu) po serii celnych kopnięć na udo mawashi geri gedan. Pokazał przy tym wielkiego ducha walki i serce do karate. Tym samym do swojej bogatej kolekcji Fili dorzucił kolejne trofeum godnie reprezentując Klub oraz nasz region - relacjonuje sensei Marek Bębenek, trener zawodnika.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania za współfinansowanie udziału w turnieju dla Urzędu Gminy Jonkowo oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Udział w turnieju w Pniewach był wyjątkowy i jubileuszowy dla Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Był to 30 turniej, biorąc pod uwagę wszystkie starty w kraju i zagranicą od 2015 r. Wtedy to po raz pierwszy zawodnicy ASW Jonkowo wzięli udział w zawodach karate, właśnie w Pniewach podczas "II Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Karate Kyokushin".

20180521 03Łącznie w latach 2015-2018 reprezentanci ASW Jonkowo w  30 turniejach zdobyli łącznie 114 medali, w tym: 46 złotych, 28 srebrnych i 40 brązowych. Dzięki temu Gmina Jonkowo znana jest w wielu miastach i regionach Polski oraz za granicą - podsumowuje sensei Marek Bębenek.

Trenują u nas mistrzowie i wicemistrzowie Czech, Białorusi i Hiszpanii, wicemistrzowie Pucharu Europy i Pucharu Polski. Wielokrotnie w klasyfikacji drużynowej ekipa z Jonkowa plasowała się w czołówce, wyprzedzając o wiele bardziej znane i renomowane kluby. Z roku na rok reprezentanci ASW Jonkowo uczestniczą w coraz większej liczbie turniejów z doskonałym efektem. Spośród klubów działających na terenie Gminy Jonkowo możemy się pochwalić największymi sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com.

Ponadto już za kilka dni reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo: Patrycja Block i Maksymilian Penger będą reprezentować nasz Klub, gminę i region podczas 32 Wagowych Mistrzostw Europy Juniorów Karate Kyokushin, które w dniach 19-20 maja 2018 r. odbędą się w Warnie w Bułgarii. Trzymajcie kciuki.

GALERIA ZDJĘĆ >>