, г.
giweather joomla module

W sobotę 23 maja 2015 roku w Pniewach koło Poznania odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin. Uczestniczyło w nich 130 zawodników z 13 Klubów.

Udział w zawodach wzięła 14 osobowa reprezentacja UKS Akademii Sztuk Walki Jonkowo: Wippich Patryk, Wippich  Sebastian, Rogala Rafał, Dąbrowska Dominika, Bera Oliwia, Block  Patrycja, Strągowska Julia, Bezat Piotr, Bezat Kacper, Ogrodnik Piotr, Szymański Kacper, Kotowska Julia, Penger Adam, Penger Maksymilian. Dla wszystkich był to pierwszy start w turnieju ogólnopolskim. Tym bardziej efektowny jest wynik jaki osiągnęli zdobywając łącznie 11 medali. Szczegółowe wyniki prezentujemy poniżej. Drużynowo ASW Jonkowo zajęła ex aequo 4 miejsce wspólnie z zaprzyjaźnionym Ostródzkim Klubem Kyokushin Karate zdobywając łącznie 38 punktów.

Wszyscy zawodnicy spisali się na medal, choć niektórym zabrakło trochę szczęścia do podium. Na uznanie zasługują zwyciężczynie swoich kategorii Patrycja Block i Dominika Dąbrowska, które w drodze po zwycięstwo pokonały o wiele bardziej doświadczone zawodniczki. Niesamowitym wyczynem w swojej pierwszej walce turniejowej popisał się Maksymilian Penger, który już w 10 sekundzie walki techniką mawashi geri jodan (kopnięcie okrężne na głowę) zdobył wazari (pół punktu). Ten sam wyczyn powtórzył w 20 sekundzie walki i tym samym zakończył ją przed czasem przez Ippon (pełnym punkt). Z kolei Adam Penger pokazał ogromnego ducha walki w walce, która zakończyła się dopiero po 4 minutach. Po 2 minutach pierwszej rundy dwóch sędziów wskazało na zwycięstwo naszego zawodnika, dwóch na remis. W tym przypadku sędzia maty zdecydował o dwuminutowej dogrywce, w wyniku której decyzją trzech sędziów lepszy okazał się przeciwnik. Podczas wyjazdu oprócz startu w zawodach udało nam się obejrzeć rekonstrukcje bitwy z II wojny światowej oraz zwiedzić katedrę w Gnieźnie.

Raz jeszcze serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za pokazanie ducha walki. A teraz wracamy do ciężkiej pracy na treningach by z kolejnych zawodów wrócić z podobnym wynikiem.

Zapraszamy do wspólnych treningów: w każdy wtorek i czwartek: 17:00-17:45 grupa dzieci 5-8 lat; 17:45-19:00 młodzież i dorośli. Więcej szczegółów na www.aswjonkowo.pl.

Serdeczne podziękowania w imieniu Zarządu ASW Jonkowo, rodziców i zawodników Klubu składamy na ręce Wójta Gminy Jonkowo pana Wojciecha Giecko za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Jonkowie zawodnicy naszego klubu mieli możliwość godnego reprezentowania i promowania Jonkowa w Polsce.

Wyniki zawodników ASW Jonkowo:

Dziewczęta młodsze – rocznik 2006 i młodsze – pow. 30 kg

1. Patrycja Block

3. Julia Strągowska

Dziewczęta – rocznik 2005-2004 do 45 kg

1. Dominika Dąbrowska

Kadetki – rocznik 2003-2002 – Open

3. Oliwia Bera

Chłopcy młodsi – rocznik 2006 i młodsi do 28 kg

3. Piotr Bezat

3. Kacper Szymański

Chłopcy – rocznik 2005 – 2004 do 38 kg

3. Patryk Wippich

Chłopcy – rocznik 2005 – 2004 pow. 50 kg

2.Kacper Bezat

Kadeci – rocznik 2003 – 2002 do 55 kg

3. Maksymilian Penger

Młodzicy – rocznik 2001 – 2000 do 45 kg

2. Sebastian Wippich

Senior i oldboy pow. 80 kg

3. Adam Penger