Grafika przedstawiająca bakterie widziane pod mikroskopem.

W związku ze stanem pandemii i ograniczeniem lub wyłączeniem z użytkowania różnego typu budynków użyteczności publicznej oraz zamieszkania zbiorowego należy zwrócić uwagę na zagrożenia mikrobiologiczne, które mogą występować w związku z tą sytuacją.

Zdjęcie dachu, z którego zwisają sople lodowe

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego przypomina, że w związku z intensywnymi opadami śniegu i zaleganiem pokrywy śnieżnej na dachach budynków, w zgodzie z art. 61 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2023 r., poz. 682 ze zm.) właściciel lub zarządca obiektu budowlanego obowiązany jest zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska

Znak ostrzegawczy, napis komunikat meteorologiczny. W tle oblodzona jezdnia.

Centralne Biuro Prognoz Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej Wydział w Białymstoku prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie na obszarze powiatu olsztyńskiego od godz. 15:00 dnia 24.11.2023 do godz. 09:00 dnia 25.11.2023. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C.

 

Załącznik:

Pełna treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 87 - dokument zawiera tabele (format pliku: PDF, rozmiar: 163 kB)

 

Zdjęcie rąk starszej osoby trzymającej  smartfona.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ekran komputera z linijkami kodu oraz symbolem zamkniętej kłódki.

Cyberbezpieczeństwo odnosi się do szerokiego zakresu różnych działań przestępczych, w których jako podstawowe narzędzie lub jako główny cel wykorzystywane są komputery i systemy informacyjne. W trosce o Państwa bezpieczeństwo w rozwinięciu artykułu prezentujemy broszurę zawierającą podstawowe informacje o formach cyberprzestępczości oraz sposobach ochrony przed takimi atakami.