,
giweather joomla module

W dniach 17-20.08.2017 b.r w Lublinie odbył się letni międzynarodowy obóz karate kyokushin IKO Summer Camp.

20170915W obozie uczestniczyło blisko 280 karateków z 12 krajów: Polski, Niemiec, Holandii, Białorusi, Rosji, Ukrainy, USA, Litwy, Algierii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Austrii, Tunezji.

Wśród nich czteroosobowa ekipa Akademii Sztuk Walki Jonkowo w składzie: sensei Marek Bębenek, sempai Szamil Szabajew, sempai Adam Penger i sempai Maksymilian Penger.

Treningi prowadzili: Shihan Katsuhito Gorai – dyrektor międzynarodowego departamentu Światowej Organizacji Karate IKO oraz Sensei Tariel Nikoleishvili - Mistrz Świata kategorii open oraz jeden z kilkunastu ludzi, którzy przeszli pomyślnie test 100 walk Hyakunin Kumite. (sto walk jedna po drugiej).

Litry potu wylane na sali, treningi, które odbywały się w 30-stopniowych upałach, wiele cennych rad i wskazówek, wspaniała atmosfera, duża dawka wiedzy i cenne doświadczenie - tak w skrócie można podsumować miniony obóz - mówi sensei Marek Bębenek trener ASW Jonkowo.

Zawodnicy, instruktorzy, trenerzy i sędziowie karate, którzy przyjechali do Lublina doskonalili swoją technikę i pogłębiali wiedzę merytoryczną o karate, rywalizowali, zdawali egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie ale przede wszystkim w przyjaznej atmosferze ładowali akumulatory na kolejny sezon treningowy.

Tegoroczny obóz podzielony był na kilka bloków tematycznych: sędziowski, zawodniczy i metodyczny. Motywem przewodnim każdej części było doskonalenie kombinacji techniczno-taktycznych opartych na modyfikowanych ostatnio przepisach rywalizacji w kumite (walki).

Kilkadziesiąt osób zakończyło swój pobyt w Lublinie egzaminem na stopnie mistrzowskie dan oraz uczniowskie kyu. Wśród osób, które przystąpiły do egzaminu na shodan (pierwszy stopień mistrzowski) był sempai Szamil Szabajew - instruktor ASW Jonkowo. Egzamin nie był łatwy o czym świadczy fakt, iż nie wszyscy ukończyli go pozytywnie. Odbywał się przez dwa dni. Pierwszego dnia sprawdzano u zdających umiejętności i wiedzę dotyczącą kihon (podstawy), kata (układy form) i ido geiko (poruszanie się). Ta część trwała blisko 3 godziny. Następnego dnia podczas drugiej części egzaminu odbyło się kumite (walki) trwające 1,5 godziny.

Miło nam poinformować, że sempai Szamil Szabajew pozytywnie zdał swój egzamin. Tym samym dołączył do grona posiadaczy "czarnych pasów". Jest to kolejny posiadacz mistrzowskiego stopnia w ASW Jonkowo i mam nadzieję, że nie ostatni - mówi sensei Marek Bębenek.

Sensei Szamil Szabajew karate kyokushin trenuje od kilkunastu lat, jest instruktorem karate oraz kickboxingu. Jako zawodnik zdobywał medale na mistrzostwach Polski i Europy. Z powodzeniem startował również w turniejach K1/kickboxing. Od września prowadzi sekcję kickboxingu przy ASW Jonkowo. W imieniu Senseia serdecznie zapraszamy na zajęcia, które odbywać się będą w środy od 20.00 do 22:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jonkowie.

GALERIA ZDJĘĆ >>