,
giweather joomla module

W dniu 13 kwietnia w Pniewach koło Poznania odbyły się "VI Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski karate kyokushin. W turnieju udział wzięło blisko 100 karateków m.in. z Poznania, Kalisza, Wrocławia, Iławy i Jonkowa. Akademię Sztuk Walki Jonkowo reprezentowali: Michalina Leszek i Filip Zakrzewski.

20190423 01W zmaganiach zawodników w swojej kategorii wiekowej Filip wywalczył srebro, zaś Michalina brąz. Był to dla nich kolejny start kontrolny przed zbliżającymi się najważniejszymi zawodami w 2019 r., Mistrzostwami Europy, które w dniach 18-19 maja odbędą się we Wrocławiu. Reprezentanci Jonkowa pokazali swoją wysoką formę oraz ducha walki. Szczególne trudne zadania miała Michalina, która rywalizowała z zawodniczkami starszymi od siebie o 3 lata oraz bardziej doświadczonymi. Pomimo to postawiła im wysoką poprzeczkę. Z kolei Filip pierwszą walką gładko wygrał przez ippon - cały punkt, po celnych kopnięciach mawashi geri jodan na głowę, zaś w finałowej walce musiał uznać wyższość rywala. Zawodnikom serdecznie gratuluje, bo dali siebie wszystko i zostawili serce na macie. Teraz pozostaje nam popracować nad detalami i szlifować formę do mistrzostw Europy. A te już za niecały miesiąc - podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener zawodników. Trzymajcie kciuki.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania za współfinansowanie udziału w turnieju dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie oraz Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com lub pod tel. 733 613 211 - sensei Marek Bębenek.

GALERIA ZDJĘĆ >>