,
giweather joomla module

W pierwszą kwietniową sobotę, słoneczną i ciepłą, do Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Szałstrach zawitali niecodzienni goście.

20190420 01Kilkanaście osób z Olsztyna  i najbliższych okolic postanowiło podarować dzieciom korzystającym ze Świetlicy bardzo  cenny dar - swój wolny czas oraz wysiłek. Przyjechali uzbrojeni we wszelaki sprzęt i narzędzia. Z entuzjazmem stawili czoła prawdziwym wyzwaniom. Cały teren starej szkoły, w której ma siedzibę Świetlica, został profesjonalnie uprzątnięty  ze stert zeschłych liści i połamanych gałęzi, które to odpady zielone są od lat kompostowane w cienistym, ustronnym zakątku. Wywieziony został stary zanieczyszczony piasek z piaskownicy. Posadzono szpaler ozdobnych krzewów, podarowanych przez przychylnego hodowcę. Ale największym osiągnięciem było pocięcie, porąbanie i ułożenie wielkiej sterty drzewa opałowego, dostarczonego niedawno do Świetlicy. Przywieziono także farby, impregnaty  i przybory do odświeżenia placu zabaw, ufundowane przez sponsora - firmę MIKA FUH, lecz na tę czynność zabrakło po prostu czasu. Nie jest to jednak duże zmartwienie, ponieważ będzie powód do kolejnego spotkania. Po zakończeniu pracy miała miejsce wspólna biesiada przy ognisku, przygotowana przez Panie Socjoterapeutki, prowadzące Świetlicę. Nasi wspaniali goście z ociąganiem rozjechali się około godz. 17.00, pozostawiając  po sobie ogrom wykonanej pracy, niezapomniane wrażenia ze spotkania z tak symatyczną grupą, a także obietnicę kontynuacji zadzierzgniętej znajomości.

20190420 02Pracownicy Świetlicy oraz Stowarzyszenie Szałstry składają serdeczne podziękowania wolontariuszom Fundacji Orange wraz z rodzinami oraz  pozytywnie zakręconą Panią  Asią na czele, radnym naszej Gminy - pani Basi Brdak i Panu Markowi Zielińskiemu, Pani Marzenie, właścicielce firmy MIKA FUH oraz  przybyłym  rodzicom podopiecznych, a zwłaszcza Państwu Korszniak i ich córce Elence.

Do zobaczenia następnym razem!

Lidia Mossakowska

prezes Stowarzyszenia Szałstry

 

GALERIA ZDJĘĆ >>