,
giweather joomla module

Energa Operator w Olsztynie informuje, że w dniu 11 czerwca br. w godz. 900 - 1300 w Jonkowie, na ul. Hanowskiego nastąpi planowe wyłączenie prądu. 

W środę 25 kwietnia o godz. 1120 komisja przetargowa otworzyła jedyną ofertę, która wpłynęła w postępowaniu na zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego. 

Uwaga! W dniach 24-30 kwietnia ul. Hanowskiego w Jonkowie będzie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego. 

W czwartek 30 maja w sali sesyjnej urzędu gminy, odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki, na które zaproszeni zostali przedstawiciele starosty olsztyńskiego oraz Powiatowej Służby Drogowej. Celem zorganizowanego spotkania było przedstawienie rzetelnej oceny prowadzonej przez powiat olsztyński inwestycji drogowej na terenie naszej gminy i problemów z nią związanych,  w obiegowej opinii niesłusznie przypisywanych  gminie Jonkowo.

W związku z trwającymi  pracami nad aktualizacją Strategii Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna przygotowana została ankieta  tematyczna dotycząca oceny potencjału rozwojowego Olsztyna oraz gmin wchodzących w skład Obszaru Funkcjonalnego (Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purda, Stawiguda).

Uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze sołtysów i członków rad sołeckich.