Dziś jest , r.
giweather joomla module

W związku z licznymi zgłoszeniami i interwencjami mieszkańców naszej Gminy dotyczącymi niedrożnych rowów i związanych z tym zalań posesji w okresie opadów deszczu lub roztopów śniegu Urząd Gminy Informuję, że zgodnie z art. 77 Ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo Wodne (Dz. U. z 2017r. Nr 1121) utrzymywanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych (m.in. rowów wraz z budowlami – tj. mostki, przepusty, zastawki, wyloty drenarskie, rurociągi o śr. Poniżej 0,6m) należy do zainteresowanych właścicieli gruntów.

W związku ze zbliżającym się okresem jesienno-zimowym, kiedy następuje bardzo duża i liczna migracja dzikich ptaków, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Olsztynie przypomina o podjęciu działań mających na celu przygotowanie gospodarstw utrzymujących drób domowy (chów fermowy i przyzagrodowy), do zabezpieczenia przed ewentualnym przeniknięciem wirusa grypy ptaków oraz utrzymaniu na wysokim poziomie bioasekuracji gospodarstw.

17 czerwca 2017 roku weszła w życie  zmiana ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2017 r. poz. 1074), która zaostrza obowiązujące od początku roku zasady wycinki drzew na prywatnych gruntach.

Dnia 2 czerwca 2017 r. będzie przeprowadzona w miejscowości Jonkowo akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych zorganizowana przez Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” w Ostródzie.

Skończyłeś studia, a w Twojej głowie brak pomysłów na kolejne kroki w celu dalszego rozwoju kariery zawodowej? Potrzebujesz pewnego startu w branży? Mamy dla Ciebie propozycję!

11 maja to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity.