Dziś jest , r.
giweather joomla module

W dniu 10.06.2017 w Białymstoku odbył się "II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin" w którym udział wzięło 212 zawodników z 24 klubów z Polski oraz Białorusi, Rosji i Mołdawii.

20170618 01Akademię Sztuk Walki Jonkowo reprezentowało dwoje zawodników: Patrycja Block i Filip Zakrzewski. Oboje wykonali plan w stu procentach zdobywając w swoich kategoriach złote medale.

Patrycja Block stoczyła 2 walki w kategorii kumite kadetek młodszych, w wieku 10-11 lat, do 45 kg. W drodze po zwycięstwo pokonała kolejno: Natalię Kloc z Białegostoku i Michalinę Fic z Gdyni. Pierwszą walkę zakończyła przed czasem przez Ippon - zdobywając cały punkt po skutecznym i celnym zastosowaniu kopnięcia mawashi geri jodan (kopnięcie okrężne na głowę). Finał wygrała dzięki tej samej technice, tym razem przez wazari (pół punktu).

Z kolei Filip Zakrzewski stoczył 3 walki w kategorii kumite kadetów młodszych, w wieku 10-11 lat, do 45 kg. Wszystkie walki wygrał zdobywając w nich pół punktu czyli wazari. W pierwszej rundzie pokonał przeciwnika z Zambrowa - Mateusza Choromańskiego po kopnięciu mawashi geri jodan. Kolejna walka z Fabianem Masiewiczem z Augustowa trwała niespełna pół minuty. W tym czasie Filip dwukrotnie zdobył wazari, co dało łącznie cały punkt Ippon, po serii kopnięć na udo - mawashi geri gedan i następnie na głowę. W finale pokonał Jakuba Zalewskiego z Zambrowa zdobywając wazari po serii kopnięć na udo.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Były to ostatnie zawody w tym sezonie startowym zakończone świetnym wynikiem. Zawodnikom serdecznie gratulujemy. Tylko od początku roku reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo w 6 turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych (Czechy, Białoruś, Francja) zdobyli łącznie 14 medali, w tym: 6 złotych, 4 srebrnych i 4 brązowych. W sumie w minionym sezonie startowym 2016/2017 w 11 turniejach zdobyli oni 31 medali, w tym: 14 złotych, 9 srebrnych i 8 brązowych.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania dla Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie za finansowe wsparcie ASW Jonkowo, dzięki czemu nasi zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.