Dziś jest , r.
giweather joomla module

26 maja br. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas (SKC) wraz z uczniami klasy III udali się na wycieczkę. Była ona podziękowaniem za ich trud i zaangażowanie w pracę naszego szkolnego koła.

W czasie wyjazdu wolontariusze odwiedzili Park rozrywki Mazurolandia, gdzie mogli zapoznać się z historią mieszkańców Mazur, odwiedziliśmy również Mazurskie Muzeum Militariów. Była możliwość, aby nasi uczniowie oddali strzały z replik broni z II wojny światowej.

Kolejnym etapem na naszej drodze był Wilczy Szaniec, do którego przejechaliśmy pojazdem militarnym typu GAZ. Po powrocie do Mazurolandii ze smakiem zjedliśmy obiad, aby następnie odwiedzić "Zagrodę rycerską", gdzie sprawdziliśmy swoje umiejętności w strzelaniu z łuku - wielu z nas otrzymało patent rycerski.

Na koniec pobytu w parku rozrywki udaliśmy się na różnego rodzaju punkty zabaw, szaleństwu (w dobrym znaczeniu) nie było końca. Wymęczeni ale zadowoleni udaliśmy się do autokaru, aby udać się w drogę powrotną do domu odwiedzając po drodze Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce.

Na miejscu wysłuchaliśmy koncertu organowego oraz historii tegoż Sanktuarium, opowiedzianej przez bardzo sympatycznego ojca ze zgromadzenia Ojców jezuitów.

Wszystkim uczestnikom tego wyjazdu bardzo dziękuję za zdyscyplinowanie, godne reprezentowanie naszej szkoły oraz organizacji której jesteście wolontariuszami. Jesteście wspaniali.                                 

Opiekun SKC

Jacek Kowalski

GALERIA ZDJĘĆ >>

0