Dziś jest , r.
giweather joomla module

W dniu 5 marca 2017 r. reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo wzięła udział w "III Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa".

 

W tych ogólnopolskich zmaganiach udział wzięło blisko 300 karateków z 21 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.  Jonkowo reprezentowane było przez sześcioosobową ekipę w składzie: Amelia Kurylak, Marcelina Leszek, Patrycja Block, Filip Zakrzewski, Maciej Zieliński i Maksymilian Penger. Nasi karatecy świetnie wypadli na rozpoczęcie sezonu zdobywając łącznie 6 medali, w tym: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Michalina Leszek, Patrycja Block i Maksymilian Penger. Dodatkowo w kata (formy pokazowe) srebro wywalczyła Patrycja Block. Brązowy medal zdobyli: Amelia Kurylak i Filip Zakrzewski.

Dla Michaliny Leszek był to debiut nie tylko na turnieju rangi ogólnopolskiej, ale w ogóle był to jej pierwszy start jako zawodniczki. Tym bardziej cieszy fakt wywalczenia przez nią złota w kategorii kumite (walki) dziewcząt (rocznik 2009-2008), powyżej 30 kg. W drodze po zwycięstwo pokonała trzy kolejno trzy przeciwniczki. W finale pokazała, że nie przypadkowo jej należało się końcowe zwycięstwo. Z zawodniczką z Włocławka, Zuzanną Jędrzejewską, wygrała zdecydowanie przez Ippon (cały punkt) zdobywając dwukrotnie wazari (pół punktu) po skutecznym wykonaniu kopnięcia mawashigeri jodan (kopnięcie okrężne na głowę).

Na uznanie zasługuje postawa Patrycji Block, która zdobyła złoto w konkurencji kumite kadetek młodszych (2007-2006) do 45 kg. Wszystkie trzy walki wygrała zdecydowanie przez Ippon. Widać, że zimową przerwę w startach w turniejach bardzo dobrze wykorzystała na odpowiednie przygotowanie, zarówno pod względem fizycznym, jak  i technicznym. Walkę o złoto zakończyła przed regulaminowym czasem, pokonując przez Ippon zawodniczkę z Ostrołęki, Aleksandrę Abramczyk. Dodatkowo w konkurencji kata wywalczyła srebro, minimalnie przegrywając walkę o pierwsze miejsce.

W imponującym stylu swoje walki wygrał Maksymilian Penger. Dominacja zawodnika z Jonkowa była zauważalna we wszystkich trzech stoczonych pojedynkach. Wszystkie zakończył przed czasem pokonując swoich przeciwników m.in. z Białegostoku i Ostrołęki po serii celnych kopnięć mawashi geri gedan (kopnięcie okrężne na udo). Tym samym wywalczył złoto w kategorii młodzików (2003-2002) powyżej 65 kg.

Po jednej wygranej i jednej porażce zanotowała Amelia Kurylak i Filip Zakrzewski, którzy zdobyli brązowe medale w kategoriach: dziewczęta (2009-2008) do 30 kg oraz kadeci młodsi (2007-2006) powyżej 40 kg. Tym razem na podium nie udało się stanąć Maciejowi Zielińskiemu, który przegrał swoją pierwszą walkę.  

Reprezentacja ASW Jonkowo zasłużyła na uznanie. Podczas turnieju nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i godnie zaprezentowali Klub oraz nasz region. Pokazali, że mają wielkiego ducha walki i serce do karate. Na arenie krajowej nie są już anonimowi, a inni zawodnicy z kraju czują przed nimi respekt. Wszystkim medalistom serdecznie gratuluje. Osiągnięty wyniki to dobry prognostyk przed tegorocznym sezonem startowym, który nie tylko będzie intensywny, ale również zapowiada się obiecująco patrząc po formie młodych karateków z Jonkowa - podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener zawodników.             Po raz kolejny, tym razem w Zambrowie, za sprawą rodziców zawodników i kibiców ASW Jonkowo głośno było o Jonkowie za to serdecznie im dziękuję - kończy sensei Marek Bębenek.

Już za dwa tygodnie reprezentanci ASW Jonkowo wezmą udział w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, które są zarazem Mistrzostwami Polski Wschodniej. Trzymajcie kciuki.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania dla Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie i firmy Transport Usług Komunalnych, Wołowno, Edward Górtowski za wsparcie ASW Jonkowo dzięki czemu nasi zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.aswjonkowo.pl i profilu na facebook.com.

GALERIA ZDJĘĆ >>