Drukuj

W poniedziałek 20 maja 2019 r. trzech uczniów Szkoły Podstawowej we Wrzesinie wzięło udział w wyjeździe promocyjnym do Urzędu Gminy w Jonkowie. Bartosz Kolender z kl. IV oraz Dariusz Kurek i Norbert Witos z kl. V zaprezentowali na forum Rady Gminy konstrukcje robotów wykonanych na zajęciach odbywających się w ramach projektu „Kalejdoskop kompetencji”.

Chłopcy zademonstrowali radnym gminy oraz zebranym gościom możliwości skonstruowanych i zaprogramowanych przez siebie robotów, wykonanych z klocków LEGO serii Education.Oprócz samej prezentacji uczniowie odpowiadali na pytania radnych i pracowników urzędu gminy, których zainteresowały szkolne konstrukcje.

Przypomnijmy, że w roku szkolnym 2018/2019 trzy placówki oświatowe Gminy Jonkowo biorą udział w realizacji projektu „Kalejdoskop kompetencji”. Celem projektu było wprowadzenie dodatkowych zajęć dla uczniów wykorzystaniem nowych metod dostępnych na rynku z zastosowaniem klocków edukacyjnych.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Przez uczestnictwo w programie Szkoła Podstawowa we Wrzesinie wzbogaciła się łącznie o 23. zestawy klocków LEGO Education i tyleż samo tabletów o łącznej wartości ponad 52 tys. zł. Pozyskane w ten sposób pomoce dydaktyczne wykorzystane zostaną także w następnych latach, kształcąc szeroko pojęte kompetencje naszych dzieci i młodzieży.

Podczas odbywających się od października ubiegłego roku zajęć uczniowie budują, konstruują i programują urządzenia oraz roboty, kształtując własną wyobraźnię. Zajęcia obejmują także lekcje matematyki z wykorzystaniem klocków edukacyjnych.

Uczniowie SP Wrzesina zostali podzieleni na trzy zakresy tematyczne:

Rafał Zasański, prowadzący zajęcia z robotyki w kl. IV-VIII