Dziś jest , r.
giweather joomla module

W dniu 27.10.2018 r. karatecy z Akademii Sztuk Walki Jonkowo w składzie: Jakub Smoliński, Michalina Leszek i Filip Zakrzewski wzięli udział drugiej edycji międzynarodowego turnieju karate kyokushin "IKO Mazury CUP", który odbył się w Ostródzie.

W zmaganiach uczestniczyło blisko 350 zawodników z ponad 35 klubów z Polski i Rosji m.in. z Wrocławia, Gdyni, Poznania, Malborka, Białegostoku, Augustowa, Szczytna, Kaliningradu i Jonkowa. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. By dojść do strefy medalowej w niektórych kategoriach trzeba było stoczyć po trzy walki. Turniej w Ostródzie należy do jednych z najliczniej i najsilniej obsadzonych imprez karate w Polsce. Ponad 20 osobowa reprezentacja Rosji dodatkowo postawiła wysoko poprzeczkę, tym bardziej, że zawodnicy z tego kraju należą do światowej czołówki w tym sporcie.

Reprezentanci ASW Jonkowo spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa medale: złoty i brązowy. Złoto zdobył Filip Zakrzewski, który w drodze do zwycięstwa pokonał czterech zawodników, w tym dwóch Rosjan. W pierwszej walce jednogłośnie decyzją sędziów pokonał Olega Mołotkova z Kaliningradu. W kolejnej przez ippon (cały punkt) wygrał z zawodnikiem z Ciechanowa. W półfinale zmierzył się z reprezentantem Zambrowa. Najpierw przewagę w postaci wazari (pół punktu) zdobył Filip po celnych kopnięć na udo low kick. Chwilę później jego przeciwnik doprowadził do wyrównania. Ostatecznie reprezentant ASW Jonkowo konsekwentnie słuchał rad trenera i zakończył walkę przed czasem po kolejnej serii kopnięć na udo. W finale spotkał z się Rosjaninem, Frol Dobrovolskiim. Po zaciętym pojedynku przez wskazanie sędziów wygrał zawodnik z Jonkowa. Dla Filipa był to złoty sezon startowy gdyż w czterech turniejach, w których wziął udział w tym roku wywalczył cztery złote krążki.

Kolejna zawodniczka ASW Jonkowo, Michalina Leszek, w pierwszej walce pokonała zawodniczkę gospodarzy po serii celnych kopnięć low kick. W drugim pojedynku wygrała jednogłośną decyzją sędziów z Angeliką Głąb z Wrocławia. W półfinale po wyrównanej walce uległa ostatecznie zawodniczce z Zambrowa, Amelii Zarębie. Tym samym zajęła w turnieju trzecie miejsce.

Ostatni z reprezentantów ASW Jonkowo, Kuba Smoliński, przegrał z Antonim Radzewiczem z Gdyni, zdobywając kolejne cenne doświadczenie na macie.

Turniej, który przyniósł nam dwa miejsca na podium był niesamowicie waleczny i trudny. Poziom walk był bardzo wysoki, a zawodnicy pokazali wielkie serce do walki. Gratulacje dla wszystkich zawodników za wzorową postawę na macie. Po raz kolejny godnie reprezentowaliście nasz Klub i Jonkowo. Brawo dla rodziców i kibiców za głośny doping.

Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania za współfinansowanie udziału w turnieju zawodników ASW Jonkowo dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie oraz Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com.

GALERIA ZDJĘĆ >>