Dziś jest , r.
giweather joomla module

Pod hasłem "BEZPIECZNE WAKACJE" w dniu 20.06.2018 r. na Błoniach w Jonkowie odbył się Rodzinny Piknik Karate zorganizowany przez Akademię Sztuk Walki Jonkowo dla wszystkich mieszkańców Gminy Jonkowo.

20180622 01W Pikniku udział wzięło kilkadziesiąt osób, członków klubu, sympatyków, dzieci wraz z rodzicami, mieszkańców Jonkowa i okolic. Nie zabrakło gier i zabaw zespołowych. Wybieraliśmy m.in. najlepszą "mumię" i najciekawiej pomalowaną buźkę. W rywalizacji uczestniczyli nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice. Każda drużyna i każdy zawodnik, który brał udział w zabawie został nagrodzony. Odbyły się liczne konkurencje sprawnościowe i na koordynację. Każdej z nich towarzyszyło wiele zabawy i śmiechu.

I właśnie dlatego, byśmy zdrowi i uśmiechnięci mogli spotkać się po wakacjach gościem specjalnym pikniku był ratownik Tomasz Miszczuk, który opowiedział zebranym o bezpiecznym zachowaniu się podczas wakacji m.in. nad wodą czy w relacjach z nieznajomymi. Najmłodsi, młodzież i dorośli z zainteresowaniem słuchali opowieści ratownika i zadawali wiele ciekawych pytań. Nasz gość przedstawił zebranym sytuacje, z którymi najczęściej mogą się spotkać nie tylko podczas wakacji, ale również każdego dnia m.in. urazami kręgosłupa, utratą przytomności, zasłabnięciem czy udzieleniem pomocy osobie topiącej się. Wszyscy mieli okazję poznać jak należy postępować w danej sytuacji kryzysowej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż najmłodsi uczestnicy pikniku, dzieci i młodzież bezpośrednio mieli okazję spróbować swoich sił i udzielić pomocy na tzw. fantomie służącym do praktykowania udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poznać zasadę funkcjonowania i działania defibrylatora. Każdy z uczestników został przeszkolony przez naszego ratownika w resuscytacji krążeniowo oddechowej czyli samodzielnie przeprowadził szereg czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustania czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Na koniec szkolenia osoby, które najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem zostały wyróżnione przez naszego ratownika i nagrodzone.

Po interesującej prelekcji i nauce pierwszej pomocy przedmedycznej oraz udziale w grach i zabawach posililiśmy się kiełbaskami przy ognisku.

Dziękujemy, że na sportowo i wesoło spędziliście czas z ASW Jonkowo. Szczególne podziękowania składamy dla Gminy Jonkowo za współfinansowanie naszego wydarzenia oraz dla ratownika Tomasza Miszczuka za profesjonalne podejście i zaprezentowanie zebranym jak prawidłowo należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Serdeczne podziękowania Zarząd ASW Jonkowo składa rodzicom, którzy pomogli przy organizacji pikniku. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pikniku na profilu Akademii Sztuk Walki Jonkowo na facebook.com