Dziś jest , r.
giweather joomla module

Od pierwszych dni listopada rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej młodzicy AP Jonkowo-Wrzesina.

   Od pierwszych dni listopada rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej młodzicy AP Jonkowo-Wrzesina. Treningi w okresie zimowym odbywały się na hali sportowej w Jonkowie oraz na orliku. Zawodnicy wykonywali w tym czasie pracę nad przygotowaniem kondycyjnym, siłowym i szybkościowym. Treningi na orliku w okresie zimowym pozwoliły na hartowanie się młodych organizmów i wzmocnienie ich wydolności.

 2018 04 08     

   Odskocznią od treningów w tym okresie był udział w turniejach. W ostatnich dniach grudnia młodzicy AP Jonkowo-Wrzesina wzięli udział w ogólnopolskim turnieju U-12 o Puchar Prezesa PZPN. Turniej eliminacyjny, w którym wzięliśmy udział odbył się w Lidzbarku Warmińskim. W gronie 10 drużyn zajęliśmy 6 miejsce, będąc o krok od awansu do finału wojewódzkiego. W grupie po zaciętym pojedynku ulegliśmy 1:2 Naki Olsztyn, wygraliśmy kolejno 1:0 z Polonią Lidzbark Warmiński oraz UKS Frendo Dywity 3:0. Porażka w ostatnim meczu (bramka stracona w ostatniej minucie meczu) 0:1 z BUKS Barczewo spowodowała, że wypadliśmy z pierwszej czwórki turnieju i ostatecznie po porażce z Legią Bart Bartoszyce 1:4 zajęliśmy szóste miejsce w turnieju.  

2018 04 08 4

   Miesiąc luty to cykl charytatywnych turniejów halowych „Gramy dla Michaliny”, które z inicjatywy GLKS Jonkowo i AP Jonkowo-Wrzesina odbyły się na gościnnej hali przy SP Jonkowo. W turnieju dla roczników 2005 i młodsi  udział wzięły dwie nasze drużyny. Ostatecznie AP I zajęło czwarte miejsce, a AP II siódme. Tym razem wynik był na drugim miejscu, a liczyło się przede wszystkim zebranie jak największej ilości środków potrzebnych na leczenie chorej na raka Michaliny. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim dzięki, którym udało się zorganizować cykl turniejów:  drużynom które wzięły udział, rodzicom za pomoc i zaangażowanie, wolontariuszom z Kucyków Michaliny, wszystkim darczyńcom, którzy wrzucali do puszek, Gminie Jonkowo oraz sponsorom, którzy ufundowali m.in. puchary i medale dla wszystkich uczestników turniejów.

   W rundzie wiosennej ligi wojewódzkiej AP Jonkowo-Wrzesina rywalizować będzie w gr. 5 z następującymi zespołami: UKS Junior Świątki, KS Polonia II Pasłęk, KS Jastrząb Ględy, Tęcza Miłomłyn oraz Kormoran Zwierzewo. Liczymy, że ciężko przepracowana zima przyniesie efekty i wyniki osiągane przez drużynę będą nie tylko sukcesami zawodników, ale również przyczynią się do pozytywnego postrzegania naszej gminy na terenie województwa.