Dziś jest , r.
giweather joomla module

 

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia. 

W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usług telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 7,6 tys. miejsc zgłoszonych przez ponad 800 firm i instytucji z całej Polski. Milionowa Karta została wydana w maju 2015 r. Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci:

  • w wieku do ukończenia 18 roku życia, 
  • w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej, 
  • bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny oraz wszelkie dokumenty niezbędne przy ubieganiu się o KDR dostępne są na stronach internetowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z dniem 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny uzyskała nową formę dokumentu elektronicznego (np. na smartfon). Jest to pierwszy w Polsce e-dokument, umożliwiający członkom rodzin wielodzietnych korzystanie z przysługujących im uprawnień, w tym zniżek ustawowych. Więcej informacji na temat elektronicznych form Karty Dużej Rodziny można znaleźć na portalu EMP@TIA Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

pdf ZOSTAŃ PARTNEREM KARTY DUŻEJ RODZINY - AKCJA PROMOCYJNA (format pdf, ~400k)

pdf INFORMACJE DLA PARTNERÓW KARTY DUŻEJ RODZINY (format pdf, ~976k)

PARTNERZY KART DUŻEJ RODZINY >>
WYSZUKIWARKA PARTNERÓW KARTY DUŻEJ RODZINY >>

kdr