Print

W dniach 15-18.08.2019 r. odbył się w Lublinie międzynarodowy letni obóz karate kyokushin IKO Poland Summer Camp.

20190901 1Ponad 300 karateków z 9 krajów: Polski, Niemiec, Belgii, Holandii, Węgier, Słowacji, Litwy, Ukrainy i Białorusi wspólnie trenowało pod okiem shihan Katsuhito Gorai 7 dan, sekretarza generalnego Międzynarodowej Organizacji Karate i sensei Zenjyuro Mori, 3 dan z Japonii, dwukrotnego mistrza świata w kategorii -80 kg. W tym najważniejszym szkoleniowym wydarzeniu karate w 2019 r. w Polsce udział wziął sensei Marek Bębenek, trener i instruktor Akademii Sztuk Walki Jonkowo.

W czasie obozu doskonalono kihon (podstawy), ido- geiko (poruszanie się), kumite (walka) oraz kata (z góry przygotowane układy ataku i kontrataku), w tym bunkai czyli interpretacji. Zajęcia prowadzone były również pod kątem taktyki walki kyokushin . Podczas obozu odbył się również kurs dla sędziów, w którym udział brał sensei Marek Bębenek. Jego celem było szczegółowe zapoznanie się z aktualnymi przepisami rywalizacji sportowej Międzynarodowej Organizacji Karate.

W trakcie obozu odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie dan, który został przeprowadzony przez shihan Katsuhhito Gorai. Składał się z dwóch części. Podczas pierwszej trwającej prawie trzy godziny blisko 70 karateków podchodzących do egzaminu musiało zaprezentować swoje umiejętności techniczne w trakcie wykonywania kihon (podstawy), kata (układy), ido geiko (poruszanie się w różnych pozycjach z użyciem technik ręcznych i nożnych). Całość uzupełniał egzamin sprawnościowy złożony m.in. z chodzenia na rękach, skoków przez kija oraz z testu siłowego w postaci jak największej ilości zrobionych pompek. Następnego dnia odbyła się druga część egzaminu, na którą składały się godzinne sparingi. Kumite czyli wolna walka, polegała na zaprezentowaniu swoich umiejętności technicznych, ilości i rodzaju znanych technik ręcznych i nożnych, taktyki walki. Test był wymagający i intensywny.

Tym bardziej miło nam poinformować, że reprezentujący Akademię Sztuk Walki Jonkowo sensei Marek Bębenek, pozytywnie zaliczył egzamin na kolejny stopień mistrzowski, 3 dan.

Zrealizowałem tym samym kolejny cel na drodze karate kyokushin, kolejne wyzwanie za mną. 25 lat temu, w maju 1994 r. mój tata zaprowadził mnie na pierwszy trening karate w Szczytnie, prowadzony przez Dariusza Hrynowieckiego wówczas posiadacza 2 kyu, obecnie 4 dan. Za to w tym miejscu serdecznie mu dziękuję. Przygoda z karate stopniowo zamieniła się w pasję, a z czasem stała się nieodłączną częścią mojego życia i tak jest do dziś - mówi sensei Marek Bębenek.

Ponad 7-miesięczne przygotowania do egzaminu, którym towarzyszyły codzienne treningi wytrzymałościowe, kondycyjne i szybkościowe, treningi na siłowni i basenie. Kilkanaście przebiegniętych półmaratonów i maraton w okresie przygotowawczym. Wiele wyrzeczeń, litrów potu wylanych na treningach, systematyczność i poświęcenie oraz wiara w sukces, to wszystko przekuło się w osiągnięcie upragnionego celu. Nigdy nie jest za późno by rozpocząć treningu, nie ważne czy masz 4 czy 40 lat, liczą się chęci i motywacja. Samodyscyplina i upór w dążeniu do celu. A te wartości, obok szacunku i pokory, zdobywa się poprzez trening karate. Każdy może zostać mistrzem karate. Trzeba tylko przestać marzyć, a zacząć realizować marzenia - podsumowuje sensei Marek Bębenek.

Zapisz się i rozpocznij przygodę z karate kyokushin już od września. Szczegóły pod nr tel. 733 613 211 oraz profilu Akademii Sztuk Walki Jonkowo na FB.

GALERIA ZDJĘĆ >>