,
giweather joomla module

Książka „Dziecięcym piórem” to zbiór wierszy i opowiadań laureatów Gminnego Konkursu Literackiego „Opowieść wigilijna wierszem i prozą”, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej we Wrzesinie w grudniu 2017r. Premiera tego wydawnictwa odbyła się 24 maja 2018 r. w budynku placówki. Dolny hol na to popołudnie zamienił się w kawiarnię literacką. Udekorowane kwiatami stoły czekały na zaproszonych gości.

20180613Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wszyscy wyróżnieni w konkursie młodzi literaci, autorzy wydawnictwa, którzy przy wsparciu najbliższych „znieśli” dwugodzinne przemówienia i podziękowania, żeby w końcu dać autografy pierwszym fanom. Dziękujemy za przybycie Zofii Towalskiej, Agacie Segień, Patrycji Block, Wiktorii Szczerbal, Kasi Wieleckiej, Wiktorii Dąbrowskiej, Zofii Dereweckiej, Wojciechowi Piłat, Oliwii Turek, Mateuszowi Kolender, Kornelii Pietrołaj. Pozdrawiamy serdecznie Kornelię Kozłowską, która z przyczyn niezależnych, nie mogła uczestniczyć w uroczystości.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością wspaniali ludzie, którzy pomogli wydać książkę „Dziecięcym piórem” i nadali jej szczególną rangę. Dziękujemy za wsparcie finansowe panu Wójtowi Gminy Jonkowo Wojciechowi Giecko, za patronat literacki pani dr hab. Anicie Frankowiak – pracownikowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, pani Bożenie Kraczkowskiej – poetce, dziennikarce, panu Arkadiuszowi Łakomiak – twórcy poezji dziecięcej.

Wydana przez nas książka jest żywym dowodem na to, że marzenia się spełniają dzięki dobrej woli wspaniałych, wrażliwych ludzi, którzy wiedzą jak dużą wartością jest kultura i sztuka. Zachcieli oni wesprzeć finansowo nasze wydawnictwo. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrektora Szkoły Podstawowej we Wrzesinie pani Anny Wasielewskiej, Dyrektora GOK w Jonkowie pana Wojciecha Grochowalskiego,  firmy  Maciej Kosiorek, Meble Szkolne, Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie, Okno-Drew, pana Zielińskiego, pani Eweliny Pułym, Mechanika Samochodowa „Pieczurczyk”, PHU Piotr Karpeza, pana Michała Chudzik, pani Barbary Piotrowskiej, pani Beaty Chrzczonowskiej.

Książka „Dziecięcym piórem” jest wspaniałym dowodem na to, że młodzi ludzie nadal są wrażliwi, ciekawi świata i chcą pisać o tym, co rodzi się w ich wyobraźni. Wydawnictwo to już na samym starcie cieszy się ogromną popularnością. 28 maja nasi autorzy gościli  w TVP Olsztyn w programie „Wstaje dzień” (materiał można obejrzeć klikając na link https://olsztyn.tvp.pl/37397426/28518-cz1).

10 czerwca udzielili wywiadu w programie Radia Olsztyn „Dziecinada” (materiału można wysłuchać klikając na link https://ro.com.pl/dzieciecym-piorem/01398338# ). To dopiero początek całego „zamieszania” i wielkiej przygody młodych pisarzy, bo promocja wydawnictwa będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.

Izabela Kędzierzawska

GALERIA ZDJĘĆ >>